| Musicales234 a întrebat:

Unde pot dona trei cărți crești ne 2024 tip buzunar de la GBV?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu este corect sa consideri ca le donezi. Spune cinstit ca incerci sa faci propaganda religioasa. Nu da cuiva impresia falsa ca primeste ceva gratis. Cel mai bine ar fi sa te trezesti, sa iti dai seama ca ai fost manipulat si deviat de la cursul vietii tale de pocaiti. Iar cartile, pe care nu din intamplare le-ai primit gratuit, au facut destul rau prin faptul ca au ajutat la manipularea ta; recicleaza-le la containerul pe care scrie ''hartie''.

| T0Teu a răspuns (pentru minrest):

Acele carti mici cred ca sunt din acelea de la samanta buna. Mai nou e gresit si e manipulare sa citesti ceva legat de Biblie? Nu vrei sa spui de acum ca e gresit sa citesti si Biblia? Omule, tu esti impotriva pocaitilor si s-a inteles de foarte mult timp, dar nu mai minti oamenii ca acele carti fac rau si manipuleaza. Am citit si eu carti de genul si nu contin niciun fel de "propaganda religioasa" cum ii spui tu, nici nimic care manipuleaza. Ele doar vorbesc despre Biblie

| KovacsB a răspuns:

La o pubela pe care scrie doar hartie.

| T0Teu a răspuns:

Pe strada unor oameni, ce sa zic

| CLaludiu1234 a răspuns:

Sunt cărți crestine sau scurte brosure de la Martorii lui Iehova? Cărți se pot considera dacă depășesc 100 de pagini

| T0Teu a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Cred ca sunt carticelele alea mici de la Sămânța bună care au pentru fiecare zi din an cate un verset si o povestioara/ întâmplare, poate chiar si un mic studiu

| CLaludiu1234 a răspuns (pentru T0Teu):

Da exact, acele broșuri sunt de la sămânță cea buna, am avut și eu o grămadă din acelea

| T0Teu a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Mie nu mi se par greșite, cum zicea utilizatorul de mai sus

| CLaludiu1234 a răspuns (pentru T0Teu):

Cine a zis ca sunt greșite? ca eu sigur nu am zis asa ceva, am zis doar ca nu sunt carti, sunt broșuri, au câteva zeci de pagini foarte subțiri ca ziarul, o carte alta structura

| T0Teu a răspuns (pentru CLaludiu1234):

Utilizatorul de mai sus, @minrest