| OctavianDanielMaria a întrebat:

Unde scrie in Biblie ca Iisus e primul nascut al zeului iudeu?

7 răspunsuri:
| IMPERO a răspuns:

Scrie doar ca l-a nascut, nu ca ar fi primul.
Psalmul 2: 7 Domnul a zis către Mine: "Fiul Meu eşti Tu, Eu astăzi Te-am născut!

Răspuns utilizator avertizat
| Endita4689 a răspuns:

Adică tu presupui că "zeul iudeu" așa cum îl numești a mai avut alți copii înainte de Iisus?
Poți să zici că noi, toți oamenii suntem copiii lui Dumnezeu.
Iar atunci când s-a pogorât Duhul Sfant la botezul în Iordan a lui Iisus, Dumnezeu Tatăl a zis: "Acesta este fiul meu, în El îmi găsesc plăcerea."

| IMPERO a răspuns (pentru Endita4689):

Dupa Biblie, Isus este fiul lui Gabriel. Rabinii si exegetii Bibliei spun ca Duhul Sfant este transpozitia din Noul Testament a lui Gabriel din Vechiul Testament iar Noul Testament spune ca Gabriel s-a prezentat la Maria si aceasta a ramas insarcinata de la Duhul Sfant.

Răspuns utilizator avertizat