| Inferno a întrebat:

Unde trebuie sa il caut pe Dumnezeu ca sa-l gasesc?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

N-ai unde pe afara. Daca nu-L vezi pretutindeni in existenta inseamna ca nu L-ai descoperit in tine.Deci incepe cu tine, intra adinc in esenta ta.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru harciog):

Da iti trebuie un dildo de mari dimensiuni si incearca cat mai adanc, poate dai de el happy

| Allrc24 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Mare nesimtita mai esti fatuco.si nu spun asta pentru ca esti atee.si ateii trebuie sa fie civilizati.iti lipseste educatia. pacat, daca mama ta nu as protejat.ai iesit tustraight face

21 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi e simplu.
Te prefaci că tot ce ai învățat până acum este fals (mă refer la biologie/geografie), te rogi încercând să faci un dialog iar când vezi că nu-ți răspunde nimeni îți bagi în cap că de fapt de ascultă cineva și că-ți răspund prin semne. Semnele o să fie toate lucrurile care până acum ți se păreau normale și perfect logice dar brusc mintea ta o să el vadă ca semne pentru că tu-ți induci existența unei divinități, așa o să ajungi să crezi că natura este mâna unui zeu și uitându-te la copacii înfloriți primăvara o să zici că e un semn al existenței lui Dumnezeu. Simplu.

| Arthur a răspuns:

În inima ta.

| shadovv a răspuns:

"Stiintific" probabil in a unsprezecea dimensiune desii creierul tau explodeaza acolo din surplus de informatii.
Mistic vorbind incearca in tine, in rugaciune, in meditatie, in rationament, in gandire, in biserica, in aproapele tau.

| negru30 a răspuns:

Este mereu langa tine - vorbeste cu EL

| BrD a răspuns:

Oriunde! Dupa ce ai fumat 1G (1 gram marijuana), daca te gandesti putin s'ar putea si sa vorbesti cu el, sa jucati carti, sah sau chiar sa faceti schimb de roluri pentru cateva minute.

| Jenny23 a răspuns:

Il rogi sa vina la tine si apoi cercetezi atent in sufletul si inima ta, crede-ma ca il vei descoperi [ bineinteles si in biserica]

| Ramo80 a răspuns:

Dumnezeu e peste tot dar daca ai o problema de suflet mergi si vb cu un preot. Vei fi uimit cat de mult te va ajuta.

| Archdaemon a răspuns:

Pe google

| unknownn a răspuns:

Peste tot.

| MoneyMoney a răspuns:

În cel mai sigur loc posibil: la biserică!winking

| InjectabilTerror a răspuns:

În biserică și prin rugăciune;].

| RareşTPUro a răspuns:

Biserici, sau Manastiri vorbesti cu preotii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Trebuie sa stii ca el mereu este acolo,undeva,nu conteaza sail gasesti tu pe el, cat timp el iti vede fiecare pas, si e asa de aproape de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La spitalu de nebuni sasi dau adresa lui?

| Cristina11r a răspuns:

Pai in biserici, manastiri... sau pur si simplu ragandu-te la el. Nu conteaza daca nu il vezi[normal ca nu il vei vedea] dar el te va auzi si te va asculta.

| DianaaSykes a răspuns:

La beserica. o_O

| cosminacheeeeeeeee a răspuns:

Cautal si tu pe Facebook.

| evanghelic a răspuns:

Daca astazi e o zi grea pentru tine, sau treci printr-o perioada grea, si speranta aproape ca te-a parasit, daca nimeni nu e langa tine si ti-e greu, te rog, drag prieten, sa alergi la Domnul Isus, Fiul lui Dumnezeu. La El gasesti iertare, speranta, bucuria de a trai si fericire adevarata...
El e singurul care ramane cand toate celelalte se duc. Si El iti va fi un prieten adevarat, cum niciun om nu iti poate fi.
Te rog, da la o parte orice piedica si vino la Isus! http://www.caleamantuirii.blogspot.ro