| RAY a întrebat:

Vechiul testament numai este valabil cumva pentru crestini? iisus a spus ca a venit sa implineasca nu sa anuleze vechiul testament

http://bibliapentrusceptici.ro/crime-dumnezeiesti-biblie /

2 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Vechiul testament a fost mai mult destinat evreilor. De fapt rabinii si evreii de top nu cred in existenta zeului lor in care cred oile crestine pentru ca ei stiut ca este inventat. Chiar tu ai zis de papa ca a admis asta. Daca Cristos a zis ca a venit sa implineasca vechiul testament, s-a referit evident la tora si la lumea comunista pe care o promoveaza. Nu este o profetie, ci agenda evreilor, care se poate gasi si in talmudul lor dar si in protocoalele inteleptilor Sionului. Avansarea ei a fost posibila datorita kabalei pe care evreii au furat-o de la egipteni.

Răspuns utilizator avertizat