| Croampa a întrebat:

"VEDAR-GAL TIEKALS SOMDUS AZERATE"

Am gasit urmatorul citat intr-o melodie black metal, vreau sa stiu: in ce limba este, ce inseamna si de ce credeti ca cineva ar insera un lucru de genu' intr-o melodie?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Azerate e numele care face referire la 11 zei care au fost descriși în cartea Liber Azerate, o carte de tehnici oculte, magie, învățături esoterice care a fost făcută de Ordinul Misantropic Luciferian sau mai nou Templul Luminii Negre. Probabil cuvintele reprezintă un fel de incantații într-o combinație de limbi sau într-o limbă puțin modificată sau pot fi în afară de Azerate și alte nume asociate unor zei/ demoni...Vedar în portugheză înseamnă sigiliu iar în rest nu știu.

| Croampa explică (pentru T0T):

Acum are mai mult sens... chiar inainte sa se termine melodia enumara 11 nume de zei/ demoni... thinking

| RainmakerX a răspuns (pentru Croampa):

Intrebarea lui Blytz... "Ce asculti ma?" Vrei sa visezi demoni la noapte laughing

| Croampa explică (pentru RainmakerX):

Ascult muzica, ce pot asculta? Ca-i satanista e partea a doua! laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru Croampa):

rolling on the floor

| SatanLovesYou a răspuns:

Cum se numeste melodia? M-ai facut curioasa. laughing