| cry21999 a întrebat:

Voi credeti in chestia cu sfarsitul lumii? Eu cred ca doar dumnezeu stie ce se va intampla.Si de unde suntem noi siguri ca maiasii nu au mai dorit sa continuie calendarul? Sau daca au murit atunci.Intr-adevar,va fii ceva pe 21 decembrie, dar nu sfarsitul lumii.Voi ce credeti?

16 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Difera din ce parte privesti problema
-Crestinii nici ca se deranjeaza cu chestii,,,,,,,
-Ateii cred 100% ce le spune stiinta, deci te rog sa stepti un raspuns "competent" rolling on the floor de la ei.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Urzi23):

rolling on the floor Ce raspunsuri idioate dai vere.Devii cam ipocrit, nu am vazut nici un ateu pana acum sa creada 100% ce-i spune stiinta, mai clar, in sfarsitul lumii.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Cu stima.

| OOOLEOOO a răspuns:

Tu nu crezi ca doar Dumnezeu stie asta, tu ai fost invatat, incurajat si in acelasi timp fortat sa crezi asta.
Iar sfarsitul lumii al Maiasilor este prea superficial ei au prezis un nou inceput si un eveniment astrologic nemaintalnit.

| danay72 a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni.Biblia arata mai multe semne care indica acest lucru, este aproape dar nu se stie ziua sau ora, ci doar Dumnezeu stie.Matei24:3-14,2Timotei3:1-5

| Thunderstruck a răspuns:

@cry21999, daca ai sub 10 ani te iertam, inca nu realizezi ce prostii scrii. Daca ai peste 10 ani zi-i lui mami sa te duca la un psiholog/sa te transfere la o scoala mai buna, doar la sat ar trebui sa fie asa prosti.

| dragos9234 a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni cand soarele nostru va deveni o giganta rosie.
Dumnezeu nu exista!

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru MadScientist):

Cam in zona in care te afli tu cu incertitudinea ma aflu si eu insa eu consider ca dumnezeul biblic(cel iubitor adica) nu m-ar lasa sa ma duc in iad pentru simplul fapt ca pe mine nu ma duce capul sa inteleg ca el exista.
De asta sunt destul de convins(nu 100%) ca dumnezeul biblic nu exista.

| Vix999 a răspuns:

Sistemul de numeraţie mayaş este extrem de complex, în baza 18 si 20, care în termeni moderni s-ar reînnoi la sfârşitul anului 2012.
Mayaşii căutau date care să le garanteze că nimic nu se va schimba, NU cautau sa prezica sfarsitul lumii (spre deosebire de cultura noastra care cauta in permanenta momentul sfarsitului).
Plus ca recent s-a descoperit un calendar mayas mai vechi cu câteva sute de ani decât cel anterior( cel de la care s-a plecat pe ideea ca se apropie sfârşitul lumii lîn anul 2012).
Nu mai "puneti botul" la toate tampeniile si invatati sa cititi despre ce va intereseaza. Asta daca vreti sa va faceti si voi o cultura generala.
Nu se va intampla fix nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca vom apuca 2013, in aceeasi formula. In plus, Eminem scoate album nou in 2013, asa ca nu are cum sa vina sfarsitul lumii.

| unbaiatanonim a răspuns:

Nici Dumnezeu nu stie ce se va intampla.

Răspuns utilizator avertizat
| Qinz a răspuns:

Baiatu ai acolo sus ''cauta intrebari si raspunsuri'', intrebarea asta s-a pus de 10000000000 de ori, si deja parca simti o scarba sa raspunzi, si da ai dreptate numa Dumnezeu stie, si in Biblie scrie ca totusi numa cand oameni vor zice '' linsite si pace'' atuncea o sa fie, cand te astepti mai putin, e clar ca daca noi ne gandim cand o sa fie nu o sa fie atunci.

| ReDoNe2910 a răspuns:

Sa nu crezi in sfarsitul lumii au zis ca in 2007 cade un asteroid.Eu zic sa nu crezi

| raullik007 a răspuns:

Va fi ce va vrea Dumnezeu!

| MariaMirabell a răspuns:

Va fi un fenomen astrologic rar si extraorinar in acelasi timp.Incepind ci anul acesta lumea terce din era sau zodia Pestilor in era Varsatorului. Diferenta se zice ca ar fi in mari schimbari pe plan spiritial a omenirii, adica se va intimpla ca vor fi schimbari radicale in mentalitatea oamenilor, vor incepe sa fie puse pe primul plan adevaratele vitruti oamenii in aceasta era vor deveni mult mai intelepti. Am citit niste previziuni pe Youtube unde zicea ca incepind cu anul 2012 banii se vor devaloriza extrem de mult, pina la urma vor fi scosi de tot din circulatie dvenind inutili si oamenii vor incepe sa practice trocul, toate guvernele vor promova legi contra poluarii planetei, utilizarii exclusive doar a produselor ecologice si a energiei alternative. In putine cuvinte va veni sfirsitul lumii acesteia corupte viciate, si va lua fiinta o lume noua o lume supercivilizata.