| RAY a întrebat:

Voi stiati ca si Dumnezeu avea sotie?

https://ro.wikipedia.org/wiki/A%C8%99erah

19 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ti-ai gasit de unde sa te inspiri!
Stiai ca pe wiki se poate modica orice daca iti faci cont?

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Ai citit vreodata biblia?

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Https://www.independent.co.uk/......13446.html

nu este adevarat, sunt neesare dovezi care apoi sunt analizate spre a fi valide ceea ce scrii, hai incearca tu sa schimbi ceva pe wikipedia, plus ca jos sunt dovezile

| DeyCj a răspuns:

Tot ce se poate. Dacă oamenii au inventat persoana Dumnezeu, de ce să nu-i inventeze și o soție.Rațional e firesc, că altfel nu apărea „scamatorul nazarinean"

| RAY explică (pentru DeyCj):

Dar misogismul masculin nu putea permite asta

| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Mai degrabă orgoliul decât misoginismul, că cei ce au scris Biblia nu cred că erau homalăi.

| AC4S4 a răspuns:

Dumnezeu nu avea soție.

| RAY explică (pentru AC4S4):

De ce? pentru ca consideri femeia ceva inferior tie si crezi ca dumnezeu un mascul alfa nu avea nevoie de asa ceva

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Nu, relația de soț-soție este pentru oameni. În Împărăția lui Dumnezeu nu vor mai fi astfel de relații, Isus indică acest lucru.

| RAY explică (pentru AC4S4):

Misogism la maxim

| Tannoy2020 a răspuns (pentru AC4S4):

Avea sotie si mai viola si cate o virgina doua din prada de razboi care i se cuvenea, sau nu ai citit Biblia?

| BogdantheDreamer a răspuns:

O tampenie. Nimic adevarat.

"Pai nu stia ca adam si eva vor pacatui, in fapt traia in bezna totala, nunta in bezna totala''

Omul este atat cat cunoaste.

| RAY explică (pentru BogdantheDreamer):

Sper ca cunosti geneza, ca sa stiu

| lilianaadelina a răspuns:

Na belea, si pe noi nu cheamat nici macar la cununia civila? Pfffff.Dar nu eram noi copii lui?

| RAY explică (pentru lilianaadelina):

Pai nu stia ca adam si eva vor pacatui, in fapt traia in bezna totala, nunta in bezna totala

| lilianaadelina a răspuns (pentru RAY):

Pai el e autostiutur, nu putea prevesti ca se va intampla asa?

| RAY explică (pentru lilianaadelina):

Atunci daca totul e pretstinat numai exista liberul arbitru

| lilianaadelina a răspuns (pentru RAY):

A fost vreodata liberul arbitru? Eu consider ca nu

| RAY explică (pentru lilianaadelina):

Normal ca nu, ca iahve stia ce stia,sunt povesti, dar uni omoara pentru aceste povesti, cred in povesti de astea, vorbesc de americani unde majoritatea cred ca iisus va veni pana in 2050, oamenii cu facultate cu studi, nu vorbesc de taranul roman, dar astia cu studi cu diplome cred in basme de astea, pastori au averi de milioane de dolari, este incredibil cat de creduli sunt oamenii