| RAY a întrebat:

Care este rolul unui virus in creatia lui Dumnezeu?

https://ro.wikipedia.org/wiki/Virus

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Uh, ce coincidență. Uite un răspuns postat de mine acum 5 minute:
"Wow, cum ai ajuns să rîzi spunând că evoluția și relațiile de nutriție ale organismelor vii se bazează pe existența "creatorului" pomenit?
Așa cum am mai spus cândva, din cauza mediului și norocului, s-au format primii compuși chimici organici, acești compuși organici s-au legat între ei, au format ARN-ul, proteinele, etc. și toate acestea prin norocul pomenit mai sus, au format prima celulă procariotă, adică bacteria.
După ce a apărut bacteria, un milion de ani mai târziu se vor forma, tot din întâmplare și din cauza compușilor chimici organici existenți, celulele eucariote, celulele adevărate. De aici s-au format și evoluat, cu ajutorul timpului, fungii, virusurile, algele, și restul organismelor vii unicelulare sau pluricelulare.
Cât despre ceea ce bolborosești despre "creator", vreau și eu să te întreb, cum dacă creatorul ți-a dat absolut tot dintr-o bătaie de palme tot ceea ce reprezintă evoluția, de ce poți observa că aceste organisme sunt alcătuite din celule? De ce am găsit forme primitive de viață în fosile, forme ce au existat cu mult înaintea pretinsei creări a lui Adam și a Evei?
Dinozaurii, ce poți spune de dinozauri? De ce găsim atâtea schelete, atâtea fosile ale acestor organisme? Știind că după cum susțineți voi, spălații pe creier, că totul a-nceput cu omul și creatorul i-a dat rezultatul evoluției, cum explici existența fosilelor, a scheletelor organismelor pluricelulare ce au existat înainte de noi?
Un lucru este cert, pe când voi credeți că un creator a plesnit ceva și a creat omul cu restul dovezilor evoluției(în afară de fosile), noi, ateii, avem fosilele și tehnologii prin care putem, într-adevăr, să atestăm că evoluța a fost "ceva", putem atesta ceea ce voi, spălații pe creier, credeți, că nu există.
Exceptând idioții (zis și "fanaticii religioși") care spun că fosilele/scheletele dinozaurilor sunt numai carton cu aracet pictat de atei, mai ai alte dovezi prin care poți atesta existența unui "creator"?"

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Minciuni,propaganda si atat

| Inferno a răspuns (pentru LPCTSTR):

Celulele eucariote si cele procariote sunt inrudite, nu au aparut separat.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Inferno):

Unde am spus că "au apărut separat"?
Am spus că au apărut un milion de ani mai târziu.
Logic, sunt înrudite, doar au fost primele organisme de pe Pământ.

18 răspunsuri:
| RAY explică:

Alex15ccc a evaluat întrebarea ta Care este rolul unui virus in... cu nota 1.

| Steregoi a răspuns:

Virusul e obiectul muncii sistemului imunitar. Obiectul muncii lui Adam era pamantul din gradina. happy

| RAY explică (pentru Steregoi):

Cate prosti scrii omule

| LPCTSTR a răspuns (pentru Steregoi):

Au! straight face
Mi-au murit câțiva neuroni citindu-ți răspunsul...
Tu știi măcar despre ce vorbim noi?

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

A mai scris ca degeaba s-a inventat ampilicina desi s-a salvat 200 de milioane de pers datorita ei inclusiv eu, acum eram mort fara ia

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Un idiot, ce să zic...

| Steregoi a răspuns (pentru LPCTSTR):

Despre roci pierdute in spatiu vorbiti? Omul e o roca pierduta in spatiu? rolling on the floor

| LPCTSTR a răspuns (pentru Steregoi):

"Virusul e obiectul muncii sistemului imunitar. Obiectul muncii lui Adam era pamantul din gradina"
Ce logică există aici?
Adică cum? Sistemul imunitar, cel care se asigură ca tu să nu mori de mic, produce virusurile ce îl doboară? Unde biscuitele cățelului verișorului surorii papagal a fratelui bunicii Margareta este logica?

| Romanul86 a răspuns:

Virusurile crează mutații genetice în organisme care pot fi benefice sau dăunătoare. Cu viruși se crează artificial organismele modificate genetic care dacă le consumăm facem cancer.

| andreialinangh2003 a răspuns:

De ase dezvolta

| RAY explică (pentru andreialinangh2003):

In ce sa se dezvolte?

| andreialinangh2003 a răspuns (pentru RAY):

In diferite medii

| RAY explică (pentru andreialinangh2003):

De exemplu sa omoare copii mici, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Si sa scada riscul de alta generatie de ofensati, nu?
Imi cam place ideea, suna bine, doar ca nu avem noroc de asa virus util laughing