| anonim_4396 a întrebat:

1. Cate calorii ar fi indicat sa consum pe zi dacă vreau sa slăbesc?
2. Ce mâncăruri trebuie sa evit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să eviți, mănânci puțin, grăsimi și dulciuri.
Să consumi salate și fructe mai multe.

| Alittlehelp a răspuns:

Depinde cât vrei să slăbești și în cât timp. De exemplu ca să slăbești 1 kg într-o lună ar trebui să consumi în jur de 1000 de kcal( calorii) pe zi, dar și să faci ceva sport(exerciții de sală sau să alergi) 1kg=7000 kcal. Scrie pe ambalajul oricărui produs câte calorii are. Trebuie să ți le calculezi singur, dar și să încerci să nu mai mânânci lucruri de tip fast food și multe dulciuri.