| dienutzaTH a întrebat:

Vreau sa slabesc cateva kg si vreau sa tin un regim alimentar sa fac miscare dar nu prea stiu cum.Prin regim ma refer la ce ar trebui sa mananc mai mult ce sa evit ce tip de mancaruri imi recomandati si prin miscare ma refer la exercitii care ard cele mai multe calorii va rog ajutati-ma trebuie sa slabesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Uite poti cauta multe solutii pe slabute.ro happy
Sunt o gramada de fete in aceeasi situatie ca tine, poti apela la ele cu incredere.
Sportul care arde cele mai multe calorii este tae-bo -ul, alergarea pe banda, joggingul, inotul, aerobicul, saritul corzii etchappy
Evita prajelile, sucurile, dulciurile, orezul, painea, pastele fainoase, fast food-ul.
Mananca carne slaba, branza, oua, peste, lapte, iaurturi slabe + cereale fara zahar, fructe dar nu in exces. Cand ti-e pofta de ceva dulce ia o bucatica de ciocolata amaruie dar nu mai mult de 3 ori pe saptamana. succes!

3 răspunsuri:
| Meli a răspuns:

Buna! Iti voi da niste sfaturi!
- sa nu mananci carbohidrati cu fibre (asta inseamna sa nu mananci cartofi cu carne, paine cu carne)

- incearca sa iti stabilesti un orarul pe care sa il poti respecta (cand sa mananci)
- fructele nu se mananca dupa masa (poti manca grefe, portocale, kiwi si alte fructe de genul cam cu o ora inainte de masa, niciodata nu manca struguri sau banane)
- nu te increde in batoane energizante, de slabit
- nu manca dulciuri, chipsuri...
- nu manca cu 4 ore inainte de culcare
- zilnic fa minim 30 min. exercitii
Eu am reusit cu aceste "sfaturi"! Sper sa te ajute! Mult succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inarmeaza-te cu rabdare si vointa, iti recomand sa faci atat cardio (alergare, bicicleta) cat si antrenamente cu greutate, ori cu greutatea corpului tau, sau cu greutati (antrenamentul cu greutati arde mai multe calorii decat cel cardio) si nu-ti fa griji, iti spun sigur ca n-o sa-ti creasca muschii (ca doar esti fata, nu baiat, nu ai testosteron), sa mananci sanatos si usor, nu uita de peshte, fructe, legume, si sa bei MULTA apa, sa nu faci foamea mare sau sa nu mananci intr-o zi si sa vezi ca ai slabit un kg, pentru ca oricum a2a zi dupa ce mananci si bei apa kg-ul ala o sa fie pus la loc, slabirea are loc pe termen lung, da-mi mesaj daca mai ai nelamuriri, te pot ajuta

| Marwell a răspuns:

Citeste aici, ti se potriveste 100%
http://wp.me/P3hgwB-O