| TruLove a întrebat:

A avut cineva crapaturi in colturile gurii de la candidoza bucala? Ce tratament ati folosit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu stiu daca este neaparat de la candidoza ca eu nu am asa ceva dar in schimb imi apar si mie uneori crapaturi,eu intai ma dau cu baneocin sa vindece si mai imi dau si cu un antimicotic,diprogenta ii zice, astea apar in general primavara cand sistemul imunitar este slabit si in special cand e vant, probabil pielea se usuca si mai crapa, nu stiu exact cauza dar asa imi trece mie, cu un antibiotic si un antimicotic dat alternativ

Răspuns utilizator avertizat
| TruLove explică:

Am acel strugurel...nu imi trece.

| TruLove explică:

Nu le am de putin timp. Le am de juma de an, nu sunt dureroase doar ca se extind tot mai rau. Am si limba alba+ca ginecoloaga mi, a zis ca am candida vaginala..deci cred ca este si bucala