| mira_5804 a întrebat:

A avut cineva moarte clinica? simti ceva in momentul ala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RimePeHartie a răspuns:

Da.eu am fost in coma 3 ore. stiu doar ca vorbeam cu cineva, dar nu stiu ce vorbeam si ma simteam asa linistita, niciodata nu am avut acea liniste sufleteasca si ma simteam bine. parca eram acasa nu miţam imaginat ca viata de dincolo poate fi asa linistita, iar apoi am deschis ochii si nu imi venea sa cred ca am fost in coma. insa nu stiu ce am vorbit si cu cine am vorbit si nu cred ca voi stii decat in ziua in care voi muri.

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Ai intrat intr-un subiect foarte sensibil, si m-as bucura daca nici o persoana din aceasta comunitate a avut asa o stare.

| madalicious a răspuns:

Nu am fost in moarte clinica, dar in acel stadiu nu simti absolut nimic, e o stare de coma ca si cum ai fi o leguma vie, dar paralizata.
In acel stadiu doar auzi insa nu reusesti sa-ti dai seama despre ce se vorbeste, si nu poti da semne ca intelegi persoana care iti vorbeste.

| Ramona_5995 a răspuns:

Da, eu!
A durat o zi, si a fost prin 2006, cand eram la citostatice, crezand ca am tumora, iar eu aveam alta boala. happy
Dar, in ciuda acestei stari, mi.am revenit, iar peste 6-7 luni am fost externata, iar de atunci ma duc doar la control.
De ce intrebi :-ss?