| LoryM22 a întrebat:

A avut cineva probleme pana acum cu prezervativele Durex? Sau au aparut altele mai bune decat ele? Am inteles ca nu sunt bune anticonceptionalele-pilule au multe efecte secundare din cate am inteles de la alte persoane care au folosit acest anticonceptional.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| astrolutza a răspuns:

Ca prezervative recomand Durexul...cu Love Plus am avut eu mari probleme si de atunci am trecut pe anticonceptionale...si este mult mai bine asa, simt mult mai multa placere fara prezervativ si sunt sigura ca nu am cum sa raman insarcinata decat daca uit sa imi iau pastila.Deci cu pastile esti singura responsabila in cazul unei sarcini nedorite. Cel mai important este sa te duci la medicul ginecolog, sa iti recomande sa iti faci niste analize de sange si d-abia pe urma iti poate recomanda un anumit tip de anticonceptionalein functie de organismul tau happy In felul asta nu vei lua in greutate, nu iti va fi rau...va deveni un reflex sa iei pastila la o anumita ora, la fel cum este si dusul dimineata big grin

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

La noi pe piata, mai bune decat durex se pare ca nu sunt. Asa ca foloseste cu incredere. Acum, daca iei chiar durex si are defect din fabrica, aluneca sau se rupe... ghinion. Probabil esti cel 1 la 1000 caruia i se intampla.

| cotzobel a răspuns:

Pai durex sunt bune... dar daca vrei sa fii sigura, te poti duce la medic si iti faci niste analize si iti da sa iei niste anticonceptionale.

| Elena0210 a răspuns:

Nu cred ca sunt altele mai bine decat Durex si e posibil ca de la anticonceptionalele-pilule, depinde de organismul fiecaruia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Love Plus sunt foarte eficiente, nu se rup și sunt rezistente.
Reacții adverse ce se pot întâlnii la anticoncepționale sunt de regulă de luarea în greutate, sângerări mai abundente, stări de rău general, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Love plus sunt de tot rahatu. s'au rupt de mai multe ori. durex par ok.