| Florentina63751 a întrebat:

A facut cineva operatia de miopie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Din cate am inteles trebuie sa ai peste 20 ani ca so poti face. Si eu trebuie sa o fac, dar mai astept. Doctorita mea a zis, ca trebuie sa lasam miopia sa se dezvolte complet, sa ajunga la ultimul nivel.Cand ea se opreste atunci se face operatia. Ca daca eu ma operez acum, vad 2 saptamani dupa care apare din nou.Ce dioptrii ai?

Numai bine sa ai!

| Florentina63751 explică (pentru ancaval):

Despre sora mea e vorba, are 18 ani, si a ajuns la dioptrii mari.-8.tu ce dioptrii ai?

| ancaval a răspuns (pentru Florentina63751):

La ochiul stang am -4 si la cel drept -2, si eu am 18 ani. Cel mai bine ar fi sa intrebe medicul la care a mai fost, care stie situatia ei. Oricum operatia din cate am inteles, ii scumpa. Eu astept sa termin liceul si sa ma operez sa scap definitiv de ea. Acuma, na, medicul stie cel mai bine ce sa faca, ne bazam pe el.

Numai bine si daca se opereaza sa reuseasca operatia!

| Florentina63751 explică (pentru ancaval):

Asemenea si tie!

| Florentina63751 explică (pentru ancaval):

Multa,multa sanatate!

| ancaval a răspuns (pentru Florentina63751):

Multumesc frumos, sanatate sa fie ca ii cea mai importanta! Aveti grija de voi!