| DonMecanico a întrebat:

A folosit cineva cu ten gras Crema cu extract din melc Herbagen pentru acnee/pete? spuneti-ma si mie daca este buna. nu vreau copy/paste de pe google.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danielaxyz a răspuns:

Eu nu am fost disperata dupa rezultate rapide, m-am bucurat ca pana la urma s-au vazut efectele, eu o folosesc de mai bine de 2 ani
este pentru orice tip de ten

13 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Este buna, mie cel putin mi-a facut bine, ti-am mai raspuns si la alte intrebari puse de tine in legatura cu petele, dar trebuie s-o folosesti pe termen lung, rezultatele nu se vad dupa 2-3 zile

| DonMecanico explică (pentru danielaxyz):

Am mai incercat si altele si nimic nici-o sansa, nu stiu daca te-am mai intrbt dar ai tenul gras? eu il am, si nu stiu daca isi va face efectul, daca in 2 saptamani nu apar rezultate inseamna ca nu e buna.

| DonMecanico explică (pentru danielaxyz):

Si nu-ti mai aduci aminte, dupa cat timp ti-au aparut rezultate? pentru ca asta este si scopul, cumperi o crema/gel/unguent, pentru o problema, iti doresti sa scapi neaparat, si astepti rezultate, si d-aia intrebare, pentru ca nu dau niste bani de pomana, doar pentru a avea ' dulapul ' umplut cu creme si altele :d

| danielaxyz a răspuns (pentru DonMecanico):

Sa stii ca depinde si de cat de mult e afectat tenul,eu nu pot sa zic ca aveam mari probleme,cateva cosuri,cateva pete mai vechi,si s-au dus cu timpul,oricum, nu exista tratament minune sa aiba efect pe loc, trebuie sa ai si rabdare, si la cosmetica daca te duci, tot trebuie sa faci mai multe sedinte

| DonMecanico explică (pentru danielaxyz):

Pai cam de aproximativ 2-3 luni, mi-a aparut o acnee d-asta, m-am tinut cu un tratament numit ' mibazon ' timp de 10-12 zile, imi mai ramase-se 2-3 cosuri si pete foarte 'urate' de la acnee, si dupa 5 zile, m-am dat timp de 2 zile cu lamaie pe fata si dupa au inceput iar sa apara acnee, si acum nu stiu ce sa mai fac, si d-aia am cautat mai multe informatii despre acest gel cu extract din melc, daca este vorba ca vor aparea rezultate si la mine, in aproximativ 2-3 saptamani, eu am rabdare, asa cum am avut de fiecare data si cu alt tratament. am incercat sa intrebare la farmacie daca are si a zis ca nu are, mai am inca o farmacie in zona, daca nu gasesc la ea, nu stiu ce sa fac, ori la plafar? sau sa dau comanda pe net.

| danielaxyz a răspuns (pentru DonMecanico):

O gasesti la plafar sau la Kaufland

| DonMecanico explică (pentru danielaxyz):

Buna Daniela :* si Sarbatori Fericite in continuare, La multi ani!, am revenit iarasi pe TPU, mi-am cumpar acel gel pana la urma, l-am cumparat cu 60 lei ( cu tot cu transport ), si am inceput sa ma dau de 2 zile, o sa ma dau in fiecare dimineata si in fiecare seara!, eu mai am doar pete si sunt d-alea asa micute si se vad asa la lumina, si tu mi-ai recomandat acest gel, vreau sa te intreb cum sa ma dau cu acel gel, nu prea am inteles prospectul si poate imi spui, sa ma dau in strat subtire? cand imi pun gelu pe pete, masez sau las doar asa? si dupa 2 saptamani vor aparea rezultate? multumesc, astept raspunsuri.

| danielaxyz a răspuns (pentru DonMecanico):

Eu nu folosesc gel,eu folosesc crema,pentru ca e mai ieftina,si oricum nu am probleme mari cu tenul,dar stiu ca gelul e mai indicat pentru probleme mai mari
citeste pe prospect si vezi ce spune, sau pe net ca exista descrierea lui, presupun ca se foloseste ca o crema, adica iti dai pe toata fata si masezi ca sa intre in piele, sper sa-ti faca bine
sarbatori fericite si tie

| DonMecanico explică (pentru danielaxyz):

Multumesc, dar nu stiu, am citit si prospect dar nu prea da asa indicatii multi cum sa o aplic, dar gelul asta e asa alb la culoare si cand masez pe fata cu el, dupa cateva min se usuca fata si nu se vede nimic, si nu stiu daca si-o face efectul si d-aia te-am intrebat pe tine.

| danielaxyz a răspuns (pentru DonMecanico):

Cauta pe net denumirea exacta a lui, si o sa-ti apara prospectul

| DonMecanico explică (pentru danielaxyz):

Ok mersi de raspunsuri happy, poate revin peste 2 saptamani cu un raspuns, daca mi-au trecut.; d

| danielaxyz a răspuns (pentru DonMecanico):

Eu nu am fost disperata dupa rezultate rapide, m-am bucurat ca pana la urma s-au vazut efectele, eu o folosesc de mai bine de 2 ani
este pentru orice tip de ten

| ღAnonimღ a răspuns:

A folosit o colega. din cate am inteles nu prea se vad rezultate, adica nu e asa de buna... du-te la un dermatolog, mai bine
happy

| Rush a răspuns:

La tenul gras e foarte buna masca de la Himalaya Herbals, ma refer la masca cu argila, intr-o luna maxim n-am mai avut nici cosuri/acnee nici alte urme