| DonMecanico a întrebat:

A folosit cineva " Mibazon " pentru tratarea acneei? cum este? da rezultate? Funda mare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

1) Da, dar înainte de ați da spală-te cu un săpun cu PH neutru de la farmacie, și aplici crema în strat subțire doar pe bubiță.
2) În 2-3 zile dispar și nici nu rămâne semn, în locul respectiv nu va mai apărea, acum depinde și de ce tip de acneee suferi sau e doar o acnee ede tranziție.
3) Nu este o regulă, aici depinde de la persoană la persoană, dar poți aplica înainte de cremă o soluție de bicarbonat, amesteci o linguriță într-o ceșcuță de apă caldă și tamponezi zona respectivă.
4) Atâta timp cât nu dai cu mâna, și respecți igiena propriu-zisă, nu ar trebui să rămână.
5) Uleios este, dar în strat subțire cum am zis nu se observă șo nici nu miroase!

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da, mibazonul este un antibiotic, cremă pentru animale dar este folosit și la oameni, deoarece conține tetraciclină, neomicină și gentamicină. Am folosit când eram copil și și-a făcut efectul în 2-3 zile, îmi dăteam seara înainte de culcare un strat subtire de cremă pe bubițe.

| DonMecanico explică (pentru Azµre):

Te rog eu raspunde-mi si la urmatoarele intrebari si iti dau FUNDA si iti multumesc.

1. Am tenul gras / uleios, isi va face efectul?
2. De cand te-ai dat cu si ti-a trecut cu Mibazon, ti-au mai aparut dupa?
3.Am auzit ca trebuie inainte sa ma dau cu tinctura de propolis si dupa cu mibazon, este adevarat? dar eu am tinctura de propolis cu alcool este ceva?
4.Te scapa si de petele de la acnee?
5. Am auzit ca e foate uleios, mirositor, oare il pot suporta?

Mersi, raspunde la ce intrebari sti.

| DonMecanico explică (pentru Azµre):

Aham, oricum nu prea as crede ca si la mine o sa-mi treaca acneea in 2-3 zile, adica asa de repede, dupa cate am citit e bine sa utilizez crema maxim 10-14 zile, atunci apar rezultate, si sper sa treaca si petele, dar am auzit ca asta te scapa de acnee, nu si de pete, oricum sper sa fie ca tine, mersi de raspunsuri, funda ti-am acordat-o pe merit happy, daca mai ai cv de argumentat cu ce-am zis, nu ma supar.

| Azµre a răspuns (pentru DonMecanico):

1) Da, dar înainte de ați da spală-te cu un săpun cu PH neutru de la farmacie, și aplici crema în strat subțire doar pe bubiță.
2) În 2-3 zile dispar și nici nu rămâne semn, în locul respectiv nu va mai apărea, acum depinde și de ce tip de acneee suferi sau e doar o acnee ede tranziție.
3) Nu este o regulă, aici depinde de la persoană la persoană, dar poți aplica înainte de cremă o soluție de bicarbonat, amesteci o linguriță într-o ceșcuță de apă caldă și tamponezi zona respectivă.
4) Atâta timp cât nu dai cu mâna, și respecți igiena propriu-zisă, nu ar trebui să rămână.
5) Uleios este, dar în strat subțire cum am zis nu se observă șo nici nu miroase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este legata de Sanatate, nu de Dragoste si sex.Numai bine.

| Anonimus247nmn13 a răspuns:

Cum merge tia trecut cu mibazon pot incerca si eu?

| Madnees a răspuns:

Eu nu am folosit, dar in schimb folosesc de o luna Gerovital Plant Stop Acnee si sunt foarte multumita big grin