Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva infuzie de pelin pentru acnee? Da roade? Alte tratamente naturiste care sunt bune pentru acnee mai stiti? Mi-au aparut cateva cosuri si sunt disperata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Incearca orice tip de masti de fata care contine argila.xo

| Azµre a răspuns:

Tinctura de propolis este cea mai bună!

| monutza90 a răspuns:

-suc de lamaie
-miere de albine
-iaurt aplica pe fata, dupa 5-10 min te speli
sau poti face infuzie din marar sau patrunjel cu care te speli.

| Papillon09 a răspuns:

Poti incerca ulei de ricin este bun si are rezultate destul de rapide, si nici scump nu este. happy

| Woman2Womanro a răspuns:

Ai putea incerca si un tratament pentru "interior": mai putine dulciuri si alimente grase si mai multe fructe, legume si apa.