| Tom a întrebat:

A indepartat careva alunitele cu ajutorul unei operatii laser?
Daca da la ce clinica si cat de multumit e de rezultat. Cel mai detaliat si sincer raspuns primeste funditabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Tom explică:

Ma refeream la o clinica particulara unde din cate am citit pe net este in jur la 200 lei indepartarea unei alunite cu ajutorul laserului.

Oricum te cunsulta acolo la clinica sa vada daca sunt cancerigene sau nu dar nu cred ca sunt pentru ca nu au diametru mai mare de 0, 5 cm, nu-s iesite in afara si nu dor dar am vreo 3 pe fata si mai vreo 5 pe corp si as dori sa le scot cele de pe fata.

As vrea sa stiu sigur daca ies in totalitate cu ajutorul laserului de la cineva care a facut o astfel de operatei cu laser, sau are prieteni sau cunostinte care si-au facut.

| danielasisi a răspuns:

Nu! ceai? mai bine consulti un medic!

| katy_9430 a răspuns:

Buna mama mea avea o alunita foarte mica la ochiul sting si cu timpul ea crestea si a ajuns la virsta de 60 de ani si mergind la doctor cu alte probleme cu ea un doctor chirurg a zis neaparat sa o dea jos ca poate incepe cancer sa se extinda precizez ca nici nul cunosteam pe acel doctor asta se afla in iasi judet la spitalul recuperare si a stat 2 zile in spital si gata a extirpato si nu uita pune si tu vreo 200 de ron adica 2 mu¡ilioane in buz doctorului si toate merg ca pe roate pa succes si sanatate nu o sa-ti para rau nu-i de moarte o alunica