| amandina_9414 a întrebat:

A luat cineva Unasyn pentru bronsita? e eficient? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Orhideea a răspuns:

Draga amandina, Unasyn este foarte eficient atat in brosite cat si in multe alte infectii ale tractului respirator inferior sau superior. Nu stiu daca ti s-a prescris si un antimicotic (ketoconazol, fluconazol, nistatin) dar ar fi bine sa iei unul din cele mentionate, tot de doua ori pe zi... Multa sanatate! (Farm.)

2 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Da.Stiu pe cineva care a luat "Unasyn" si a dat roade. dar acu depinde si de organismul fiecarei persoane.Insanatosire grabnica!