| NiciEuNuAmNume a întrebat:

Acum 1 an si 5 luni am avut mana rupta (fractura de humerus stang) astazi am alunecat pe parchetul de la scoala si am cazut pe mana. Durerile au fost insuportabile pe moment aprox 20 min. Dupa cele 20 min. Puteam sa intind si sa strang mana aproape normal cu dureri medii. Durerile inca se simt dupa 6 ore, mana o pot misca doar ca intervin niste dureri medii. Mana nu pare rupta daca o pot misca. Necesita intalinirea cu doctorul sau sa fac exercitii pentru as putea reveni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru orice eventualitate, eu zic sa mergi la doctor. Nu este rau sa faci exercitii dar te asigur ca acea vizita la doctor este mult mai importanta, pentru a vedea sigur daca ai o problema grava sau nu.

| francut a răspuns:

Dat fiind ca a fost rupta, acum e mai predispusa la alta rupere. Mergi si fa un control, rapid.