| abc1619 a întrebat:

Acum 3 luni am fost operata pentru leziune de menisc, leziune de cartilaj si persistenta plicii infrapatelare. Am facut 20 de sedinte de recuperare, iar dupa acestea mi-a fost recomandata continuarea activitatii intr-o sala de forta (mentionez ca sunt arbitru de fotbal si obisnuiam sa alerg de 4 ori pe saptamana). "Greutati mici si repetari multe pana cand dispare durerea"-zis si facut! Insa acum o saptamana am lucrat la presa si de atunci am dureri din ce in ce mai intense. Iau MSM si Fleximobil aktiv. As dori o recomandare(pe langa consult), un tratament sau un program pentru a elimina durerea, din partea celor care au fost in situatia mea. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Angel2209 a răspuns:

Cunosc sentimentul, si eu am fost operat. Ideea este sa faci miscare nu efort foarte mare, chiar daca au trecut 3 luni incheieturile ca si genunchiul si glezna se recupereaza mai greu fara tratamente scumpe de care beneficieaza de exemplu fotbalistii, pentru ca este in fiecare moment in care stai in picioare presiune pe ele. Incearca sa te dai cu Diclofenac gel, chiar dupa ce iesi de la un dus sau baie cand pielea este mai reciptiva happy