| gabor_8975 a întrebat:

Acum cateva ore am dat cu degetu mic de la picior in usa(tare):]]

s-a umflat si ma doare

e posibil sa se fi rupt sau ce?:]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Nu. de multe ori patim problema asta.happy

puteti ceva rece la degetul cu problemehappy

si este normal sa te doara pentru ca te-ai lovit la degetul mic:p

reped... o sa-ti treaca puneti ceva rece si freacate cu o crema tongue.

VIndecare usoara.tongue

Succes.batting eyelashes

| nicusor19 a răspuns:

Buna skiZZZohappy
E posibil sa se fi rupt sau sa se fi fisurat, pune-ti compresa rece si ia o aspirina(aspirina nu ii mai da voie sa se unfle). Daca sa desumflat cand ai pus compresa rece si ai luat aspirina, inseamna ca l-ai avut doar sclantit, daca nu se desunfla sfatul meu ar fi sa mergi la un medic sa iti faca razehappy