| OmuPajanjen a întrebat:

Ieri am fost la football, si am dat picior in picior cu un baiat. Ok, totul bine. A inceput sa ma doara. Am ajuns acasa si s-a umflat, s-a facut un "cocolos" ca sa zic asa. Il pot misca doar sus jos, de la jumatate, si nu mult. Ma doare groaznic, iar cand il tin in jos zici ca imi vine sangele tare, si e enervant. Simnt cuum sangele imi zvagneste in el. E posibil sa fie rupt? O zi l-am tinut in bandaj si cu gheata si creme. Ce o avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim noi ce o avea? mergi la urgente sa iti faca o radiografie

| OmuPajanjen explică (pentru suntserios):

Din moment ce am precizat simptomele etc, ma gandeam ca puteti deduce.

| Weedier a răspuns:

Ar fi trebuit sa te duci la medic imediat ce ai simtit ca e ceva in neregula. Du-te pana nu se agraveaza...

| Heloooo366 a răspuns:

Nu cred ca este rupt, posibil ai facut o entorsa, trebuie sa te vada un medic