| gabor_8975 a întrebat:

Acum cateva ore am dat cu degetu mic de la picior in usa(tare):]]
s-a umflat si ma doare
e posibil sa se fi rupt sau ce?:]

2 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

NU! Pune gheata sau daca ai carne de vita(nu glumesc). Este posibil sa fie o entorsa(e mai naspa ca si o fractura). Maine mergi la ortoped.Relaxeaza-te! Numai de bine!

| Mynu a răspuns:

Nu cred ca este rupt dar poate ai o entorsa sau ceva. Pune carne de vita si eventual niste gheata in zona ranei.Si eventual du-te la doctorul de familie sa-ti dea si el un sfat medicinalbig grin.In vreo saptamana sau cateva zile este posibil sa-ti treaca.