| unpunctpeharta a întrebat:

Acum cateva zile, de plictiseala, am facut concurs cu un prieten si anume care da mai tare in perete. Pe moment mana mi sa umflat de la degetul mijlociu pana la cel mic si sa si invinetit. Dupa ce sa dezumflat si nu a mai fost vanat am observat o umflatura pe dosul palmei in dreptul degetului mic. Am palmat zona si am simtit ceva tare. Mentionez ca degetul il pot misca fara probleme, dar cand tin degetele departate si intinse, degetul mic este mai jos decat cel inelar. Ce ar putea fi si ce mi-ati recomanda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu capul trebuia sa dati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are ma nimica. Care a castigat pariul pana la urma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maine provoaca-l tot asa, care da mai tare cu capul in perete. Eventual bateti si un cui in locul in care dati cu capul.Iese mai misto.

| unpunctpeharta explică (pentru anonim_4396):

Da mai puteti da raspunsuri din astea la vrajeala... asa doar ca sa fie date si daca chiar te roade curiozitatea eu am castigat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru unpunctpeharta):

Mai glumeste omul.Bine,atunci iti raspund ca in urma loviturii s-a „osit„ locul ala unde ai lovit mai tare.Adica a crecut osul acolo un pic mai mult, intelegi ce vreau sa spun.Si din aceasta cauza degetul e un pic mai jos, un pic mai deformat.asa se intampla cand lovesti osul puternic, se formeaza acolo os.Acolo unde ai palpat si simti ceva tare, este os in formare.Se va intari de tot si vei ramane asa toata viata. Daca nu deranjaza, nu e nimic, daca deranjaza, mergi la medic.