| Sachetti_Ando_1990 a întrebat:

Acum cateva zile mama mea a acuzat dureri de spate. iar acum acuza ca o doare osul de la piciorul drept. sunt speriat! vorbim de cancer? mama mea se simte ingrozitor de rau sa sum la 112? nu vrea sa mearga la spital mana luni!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbim doar de dureri de spate.
Daca durerea se lasa pe picior poate fi hernie de disc si trebuie consultat un specialist cat mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te speria.Nu e cancer si nu e bine sa gandesti asa de negativ. Trebuie sa mearga la un control pentru ca ar putea avea discopatie lombara.E ceva la coloana.Doua inele s-au deplasat. Spune doctorul ai exact ce e.Sa nu stea asa pentru ca va avea dureri insuportabile, sora mea a patit asa.

| Gabitzu246 a răspuns:

Pai mai ce sa zic, stiu ca iti este frica, spune-i sa faca o baie fierbinte dupa sa isi faca o frectie si sa ia niste pastile de calmare, nu cred ca este vorba de nici un cancer in primul rand nu asa se manifesta, sa nu fie vorba de o osteoporoza sau altceva.

| DunkelheitBu a răspuns:

I-auzi la el, cancer! rolling on the floor