| AirănMeidăn a întrebat:

Acum ceva timp am fumat pentru prima data. A durat cam o saptamana si m-a apucat o tuse seaca, la inceput tuseam o data pe zi. Dupa a inceput sa fie pe tot parcursul zilei, si precizez ca am avut febra, dar numai odata. Acum a trecut cam o saptamana jumate sau mai mult, si tusesc numai seara, dar parca e mai puternic si doar putin productiva.
Precizez ca nu am mai fumat de atunci. Se poate ca tusea sa fie din cauza acelei prime tigari? Atunci, de ce am avut si febra o data?
Ce-ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Lasa fumatul, te rog.

| AirănMeidăn explică (pentru T0T):

L-am lasat
Trebuie sa sterg intrebarile astea, mi-e rusine deja laughing

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Ma bucur!

| pbsolver a răspuns:

Nu fii paranoic, probabil ca ai racit

| Stanciu_Alex_1976 a răspuns:

Ar trebui sa nu mai fumezi pentru ca dca fumezi
nu este bine. fumatul deuneaza grav sanatatii.sanatate! FUNDA?

| AirănMeidăn explică (pentru Stanciu_Alex_1976):

Mama, zici ca esti o reclama de la tv. Dar tot nu mi-ai raspuns la intrebare, ce naiba.

| Stanciu_Alex_1976 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Sa te lasi de fumat!

| Razvan1111111 a răspuns:

Sa fumezi in continuare ca sa te obisnuiesti