| Azalea a întrebat:

Acum doua zile mi-am spart buza (pe interior) si am o pata alba(nu e puroi, seamana cu o afta) in relief care arata urat si ma doare.
Am luat decasept, m-am spalat cu ceai de musetel si am folosit si bitter dar tot nu mi s-a dus... Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa se vindece, dar mai ai rabdare. Nu te da cu bitter, fiindca contine alcool care arde. Mai bine ia-ti de la farmacie o solutie contra aftelor. Chiar daca nu este o afta, iti va face bine fiindca e cicatrizant si dezinfectant.

2 răspunsuri:
| jvEcu a răspuns:

Sa astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dureaza 2-3 zile pana se vindeca. Clateste gura cu ceai de busuioc sau cimbru. Sau pur si simplu mesteca cateva frunzulite de cimbru.