| AlinMilarez a întrebat:

Salut, mi-a iesit cred o besica pe buza dar pe interior langa gingie (buza de jos) nu stiu daca e puroi ca e alba (nu e umflata deloc) sau daca e crapata buza si asa e alba sub... ceva remedii? Ma doare ingrozitor de 1 saptamana abia mai manc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cumpara glicerina boraxata

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Îți recomand o cremă pe bază de aloe: https://www.comenziforever.ro/......gelly-ID53

| AlinMilarez explică (pentru Dumitru_Mirela_1990):

Edit: am descoperit ca este afta

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Cauza apariției aftei: probleme cu stomacul, anumite medicamente, bacterii. Poți utiliza și un spray pe bază de aloe: https://www.comenziforever.ro/......first-ID60