| Upz0r3 a întrebat:

Acum o luna am folosit o crema depilatoare pentru parul de pe picioare, dupa vreo 3 zile cand incepea sa-mi creasca parul mi-au aparut acele bubite rosii(iritatii) care de obicei intr-o saptamana treceau dar cam un sfert din ele nu au disparut nici acum. Ce sa fac sa dispara mai repede si sa nu ma mai irit cand folosesc crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

După epilat, trebuie să astupi găurile firelor căzute cu dezinfectant, apoi cu o cremă protectoare.N-ai făcut-o şi ţi-au intrat impurităţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Foloseşte epilarea cu ceară caldă mai bine.
Te pup!

| Andeuta a răspuns:

Probabil ca esti alergia la crema respectiva. Nu este normal sa apara iritatii daca folosesti o crema. Este buna crema depilatoare de la Farmec dar si cea de la Avon eu pe aia o folosesc.happy

| Andrutzzzza a răspuns:

Sunt de părere ca ar trebui sa nu mai folosește un timp acea crema, sa vezi daca iti mai ies, daca mai ies înseamnă ca esti alergica la altceva, daca nu mai ies te sfatuiesc sa lași crema aceea si sa încerci alta. Funda?