| selena2000dre a întrebat:

CHIAR AM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU! Sunt fata si am par pe piept! Am folosit de 2 ori benzi depilatoare si de fiecare data dupa ce le foloseam, ma umpleam de bubite rosii care treceau foarte greu(si da, foloseam de fiecare data dupa epilare sevetel cu aloe vera si crema speciala) sunt disperata, chiar nu stiu ce sa folosesc. Nu pot purta ceva mai decoltat din cauza faptului ca mi se vad aceste bubite. Cu ce as putea sa ma epilez? Credeti ca este mai ok sa folosesc crema depilatoare? O folosesc pe maini si nu ma irit, dar parca mi-e frica sa o folosesc pe piept. Va rog, chiar am nevoie de sfaturi!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Foloseste crema pe o parte mica si vezi daca apar reactii adverse. Daca nu apar, foloseste crema. O alta modalitatea e sa razi parul cu un trimmer, de exemplu cum este cel de la veet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Epilare definitiva cu laserul. Scapi de o grija

| VoidEternal a răspuns:

Fiind o zona atât de neobișnuită pentru o fata și presupunând că nu îți crește foarte mult, strânge bani, mergi la un salon și fa-ti o epilare definitiva cu laser.