| crazy_girl a întrebat:

Acum o luna am fost la dentist sa-mi curete o carie. Mi-a pus plomba, iar imediat dupa aceea a inceput sa ma doara numai atunci cand apasam inauntru. Vreau sa stiu si eu care e cauza. Daca ma puteti ajuta, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dentartes a răspuns:

Pai cauze ar fi multe: 1. nu ti-a curatat-o eficient; 2. daca a fost o carie mai profunda e posibil sa ai camera pulpara deschisa si medicul respectiv sa nu-si fi dat seama, 3. nu a folosit un material pentru a proteja pulpa dintelui. daca continua sa te doara mergi sa ti-o dezobtureze si sa-ti scoata nervul daca e cazul.