| Dany9889 a întrebat:

Acum o seara m-am trezit la 5 noaptea cu o durere de spate prin zona rinichilor si in acelasi timp ma durea putin si burta.M-am dat cu Bengay si imediat mi-a trecut.Iar azi noapte iar m-am trezit pe la 5 tot cu durerea aceia de spate si de burta, m-am dat cu Bengay si mi-a trecut iar.
Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Rinichii inflamati,tu tratezi efectul dar cauza ramane, posibil sa ai o raceala la rinichi si va trebui sa iei antibiotice, in acest mod trece inflamatia, cu Bengay nu faci mare lucru, sanatate

| aveam14ani a răspuns:

Buna.big grinhappy
pai depinde daca esti fata sau baiat.straight face
daca esti baiat probabil ai o raceala la rinichi. vorbeste cu parintii in legatura cu asta. ai nevoie de ceva care sa te vindece nu numai sa amelioreze durerea.gasesti in farmacie si nu mai sta cu spatele gol.
daca esti fata. ai dat de belealaughing
presupun ca ar trebui sa vorbesti cu mama tahee hee
sper ca ti-am fost de ajutor :3

| carmaw a răspuns:

Rinichi.....cita apa bei zilnic?
Cind rinichii sunt in suferinta te doare cam toata burta spatele, durerea radiaza
fa un sumar sau daca ai alte intrebari sunt forumuri specializate