Întrebare recomandată | Andreea1095 a întrebat:

Acum un an am slabit brusc 10 kg pentru ca mi-am pus aparat dentar si nu am putut sa mai mananc cum trebuie mai ales in primele saptamani.De atunci nu mi-a mai venit menstruatia.Am fost la ginecolog si mi-a prescris anticonceptionale si apoi mi-a spus sa iau duphaston.De fiecare data cum terminam anticonceptionalele imi venea menstruatia apoi daca nu le mai luam nu imi mai venea luna viitoare.Ce as putea sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaAna03 a răspuns:

Continua sa te duci la ginecolog si sa iei anticonceptionale. La un moment dat, menstruatia iti va reveni la normal. Este doar pentru o durata scurta de timp. O prietena de a mea a patit la fel. Funda? happy

8 răspunsuri:
| theodorafemme2001 a răspuns:

Su-te la doctor.

| TrecAnii a răspuns:

Mi-ai dovedit cât de ciudate sunt femeile

| blackrose97 a răspuns:

Consulta un al ghinecolog.

| Roxi04 a răspuns:

Pai,du-te in alta tara si acolo cauta un doctor specialist, s-ar putea sa coste, dar merita!

| AntoniaCrazyStyle2015 a răspuns:

Parerea mea este sa consulti mai multi doctori, nu numai unul singur. Asta deoarece doctorul la care te duci poate sa greseasca, deci intr-o situatie de genul asta mai ai nevoie inca de 2-3 opinii. Pana atunci continua cu tratamentul.

| RatonulGaming2014 a răspuns:

Mananc multe grasimi

| Anonim74321 a răspuns:

Consulta mai multi medici!