| FriendsShow a întrebat:

Acum vreo 6 ani(cam asa). cand aveam vreo 8-9 ani. mi-am spart dintele din fata si se vede urat.M-am obisnuit cu asta, insa acum in vacanta asta de vara(inainte de a merge la liceu) vreau sa mi-l fac.Intrebarea mea este: dintele poate fi la fel?(mentionez ca acest dinte cand eram mic mi-a cazut, apoi mi-a crescut..si dupa ce mi-a crescut mi s-a spart).Din pacate nu am fost la niciun medic stomatolog. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anku112 a răspuns:

O vizita la un medic stomatolog ar putea rezolva problema happy

5 răspunsuri:
| NeymarJr11 a răspuns:

Pai nu stiu, iti creste la loc nu creca o sa poti sa pui doar 1 dinte trebuie toata partea de sus/ jos unde ti-a picatbig grin

| FriendsShow explică (pentru NeymarJr11):

Cum sa creasca altul? raised eyebrows

| NeymarJr11 a răspuns (pentru FriendsShow):

laughing, ziceam si eu =]]

| sickoffallthings a răspuns:

Nu cred ca poate sa iti repare un dinte cred ca doar sa iti puna altul cu implant.

| EMike a răspuns:

Ar trebui sa mergi la unul. Iti poate face o masca mulata pe cel vechi.