| Biby a întrebat:

Mi-a cazut dintele cand am fost la mare acum 2 lunii si inca nu a mai crescut se vede parca ceva lab dar foarte mic. Ceilalti pana acum imi cresteau. Pot sa raman fara dinte sau o sa-mi cresca? Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crisssy a răspuns:

Buna... ahh. sa stii ca si mie mi s-a intamplat la fel ...ma jucam cu o prietena si mi-a cazut un dinte. dupa aceea vreo 3 luni a inceput sa creasca. da era stramb.parintii cand au vazut m-au dus la dentist si mi-a spus ca in loc sa-mi creasca un dinte. mi-a mai crescut unul pe subt ala stramb.si m-a operat si am purtat aparat dentar pentru o perioada.acum sunt bine. asta e sfatul meu. sa te duci la un control pentru ca nu o sa ai nimic de pirdut.big grinbig grinbig grin

Bafta, Crissy:*:*:*

3 răspunsuri:
| florinnica83 a răspuns:

Intai de toate as vrea sa te intreb, cati ani ai? Incazul incare ai trecut de 14 ani sa stii ca nu-ti va mai creste alt dinte decat unul adevarat. ca sa-mi dai un raspins intra pe nicaflorin83@yahoo.com

| anaconda619 a răspuns:

De ce nu mergi la vreun dentist sa intrebi asta?!

| iiuliia a răspuns:

Hey. am si eu o problema asa. da eu am 13 ani. si mi-a cazut un dinte. e posibil sa-mi mai creasca?crying