| TudorFox a întrebat:

Ajuta dopamina la o erectie mai buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Igama a răspuns:

Dopamina ajută la transmiterea unui impuls de-a lungul măduvei spinării și prin fibrele nervoase localizate la nivelul penisului tău. Aici, nervii primesc semnalul și eliberează acetilcolină, un neurotransmiţător care comandă vaselor de sânge să pompeze oxid nitric.

| CiobotaruValentin a răspuns:

Dopamina a fost descoperita, in 1952, de Arvid Carlsson si de Nils-Ake Hillarp, de la Institutul National de Inima din Suedia. Pe langa invatarea din greseli, substanta are un rol fundamental in controlul motricitatii. In plus, e utilizata de medici pentru actiunea sa stimulanta asupra sistemului cardiovascular, fiind un medicament de urgenta in caz de soc cardiogenic, infectios, hipovolemic sau traumatic.

| Donsavas a răspuns:

Dopamina endogena Da, cea injectabila in niciun caz, din contra, te omoară cu totul! Nu recomand sa folosesti vreo substanta care influențează dopamina fiindca toate ucid libidoul intr-un fel sau altul.

| TudorFox explică (pentru Donsavas):

Dopamina din ciocolata neagra ajuta?

| Donsavas a răspuns (pentru TudorFox):

Nu ca nu ajunge in creier.

| TudorFox explică (pentru Donsavas):

Dar atunci ce ajunge?

| Donsavas a răspuns (pentru TudorFox):

Mergi la medic sa afli care e cauza disfunctiei erectile!