| raullik007 a întrebat:

Ajutati-ma

Am 14 ani, si in urma cu o saptamana m-am scobit un ureche cu un betisor, si mi-a ramas vata in ureche, intrat destul de adanc...am incercat cu penseta si o sa merg la doctor.
CE O SA IMI POATA FACE? NU O SA MA OPEREZE, NU O SA MA DOARA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa ti-o scoata cu o pensa mai lunga si mai subtire, folosind lumina mai buna si o pozitie mai buna. Nu te va durea absolut deloc.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iti va extrage cu o pensa vata din ureche, nu te va durea deloc. Sanatate!

| oanacatalina a răspuns:

Mama mea cand a fost mica si-a bagat un bob de fasole in nas, si i-a scos-o medicul cu ajutorul unei pensete. Linisteste-te, nu o sa patesti nimic.

| Biutzu a răspuns:

Eu cred ca ar trebui daca nu te-a durut cand ti-a ramas nu te doare acu, doar un pic de tot ca na nu se poate sa nu simti nimic.dar daca nu te duci mai repede cine stie.o sa foloseasca o penseta (oarecum ceva asemanator) sau iti pune o solutie dar de se va ajunge la operatie crede-ma ca nu simti nimic