| ion2015 a întrebat:

Ajutati-ma crying. am o masea cariata si ma doare rau am luat augmentin dar nu stiu de unde e durerea ca am gingia umflata si langa masea si pe toata partea stanga ca maseaua. ce remedii naturiste as putea lua? vreau remedii am auzit ca si sarea e buna dar nu stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la stomatolog, iti prelungesti suferinta cu remedii babesti si o sa iti pierzi si maseaua.

| Zenithf a răspuns:

Daa, este o planta numita clestele de stomatolog, iti ia durerea cu mana...
Ce pana mea vrei sa faci, te poti imbolnavii de orice de la un abces dentar, de la reumatism la otita poti face absolut orice.
Referitor la durere, nu-ti trece cu nimic decat cu morfina, poate doar caldura sa o mai linisteasca un pic.

| mgtow a răspuns:

Remedii naturiste nu sunt bune deloc trebuie sa suferi putin la dentist ca sa treaca mai ales acea infectie te poate duce la moarte daca mai stai mult cu ea e caz urgent la dentist cu tinewinking

| Sin a răspuns:

Mergi si ti-o plombeaza.Nu mai sta si astepta pana se degrateaza maseaua de tot ca pe urma ti-o scoate si ramai cu lipsuri.

| luna a răspuns:

Singurul remediu este stomatologia.Nu sta mult pe ganduri deoarece cariile se extind, iar dupa explicatiile tale e posibil sa ai un abces sau mai rau o gingivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai o carpa sau u ciorap ceva... pune sare in el si pune-l la cuptor intr-o tava pana se incalzese apoi pune-l pe masea sau poti sa-ti pui in urechea dein partea maselei un usturio incins daca le faci pe amandoua odata si mai bine dar poti incerka sa pui sarea pe ureche ar putea functiona mai bine...bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba tratezi efectul, daca nu si sursa problemei. TREBUIE sa mergi la dentist sa iti pui o plomba. Daca nu, caria se va adanci in timp si pana la urma va trebui sa-ti scoti nervul/maseaua cu totul. Cu cat o plombezi mai repede, cu atat vei evita mai multe neplaceri.