| Anna1300 a întrebat:

Sall tpu.Am 14 ani.De 3 zile ma doare ingrozitor gingia(dupa ultima masea), am observat ca este umflata si rosie. Durerea s-a răspândit si la gat.Nu pot manca sau deschide gura.Am luat mai multe pastile, dar fara rezultat.Credeti ca ar putea fi maseaua de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Da-ti cu niste glicerina boraxata de la farmacie

| LanaDelRayFan a răspuns:

Glicerina boraxata te va ajuta.Acea inflamatie pe care o descrii este afta.Da-te dimineata si seara si iti va trece. Chiar daca are un gust neplacut, iti va trece peste 5 zile happy

Succes!
P.S:Eu am slabit fiindca nu prea mancam tot din cauza acelei inflamatii sad

| Anna1300 explică (pentru LanaDelRayFan):

Multumesc pentru sfat!

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru Anna1300):

Npk happy Ai aplicat sfatul meu? Daca da, cum functioneaza?
La mine rezultatul a durat 5 zile. Nici pe dinti nu ma puteam spala, nici sa mananc crying

| Anna1300 explică (pentru LanaDelRayFan):

Da,l-am aplicat si ma simt mult mai bine!:-)

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru Anna1300):

Ma bucur happy Ai grija pe viitor si spala-te zilnic pe dinti ca pe viitor iti va prinde binewinking

| Xenya a răspuns:

Este posibil ca acum sa iti iasa maseaua de minte si sa aiba putin nevoie de ajutor(adica sa mergi la dentist sa iti cresteza potin gingi).La tine este mult mai compicat deoarece s-a raspandit la gat...Cred ca este cazul sa te duci la medic! Multa sanatate!