| DdUuDdĂă a întrebat:

AJUTOR! crying( M-a muscat o handicapata de viespe! Si nu stiu ce sa fac, mi s-a umflat foarte rau! Ieri, cand m-a muscat, am dat repede cu sare, si era decat o simpla si banala blanda! Tampita aia m-a muscat cam pe la 19 si cv! Pe la 21 mi se umflase mana, dar nu atat incat sa ma ingrijorez, si azi de dimineata, puf! Nu imi pot strange mana nici in pumn! Nu mai prea pot face nimic cu mana aia! sad Imi spuneti si mie cu ce sa dau acolo, ce sa fac, sa nu mai fie asa de umflata! :* sad cam asa arata! Eu zic ca e o diferenta foarte mare intre mana dreapta si cea stanga! laughing file:///G:/DCIM/Camera/IMG_20130703_132730_0.jpg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca tintura de spanz sau de bitter suedez, pe care o gasesti in plafar.
Sau, daca stai la tara, piseaza frunze de patlagina sau de rostopasca, pune-ti pe tifon si leaga-te la mana. In cateva ore ti se va dezumfla.happy
Multa sanatate!

| DdUuDdĂă explică (pentru anonim_4396):

Acum mi-am pus niste gheata! Dar o sa incerc cu rostopasca! :*

| Edeline a răspuns:

Du-te la doctor nu mai sta!:O