| dennnnnnisa a întrebat:

Am rubeola si m-a muscat ieri o viespe... mana mi-e tot umflata si ma doare cand o ating. oare are vreo legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PrintesaTsubaki姫椿 a răspuns:

Nu are nici o legatura! Daca te doare foarte tare pune gheata pe mana. Ar trebui sa-ti treaca maxim intr-o saptamana si-o sa ramana un punctulet mic si rosu cu o cojita ca la zgarietura. Daca nu se intampla asta insamna ca acul a ramas acolo si trebuie sa mergi la doctor! I hope you feel more better soon!

2 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Normal ca te doare

| W3R4 a răspuns:

Mu,nu are nici-o legatura viespea cu rubeola!
Rubeola este o boala de copil, trebuie doar sa stai in casa pana dispar bubele de pe tine.Si pe mine m-a ciupit o viespe, si la fel mi s-a facut mana!
Sta fara grija, nu-i nimic grav!
Insanatosire grabnica! :*