| ANNAx44 a întrebat:

Ajutorrr urgeent! laughing. Deci joia asta am banchetu' si azi m-am epilat cu aparatu' si, ca de obicei mi-au iesit multe bubite rosii pe picioare crying cum pot scapa de ele repedee? raspuns rapid va roog. maine vreau sa merg la farmacie sa cumpar cevaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Du-te la farmacie si cauta o crema pe baza de aloe vera de la Elmiplant, hidrateaza pielea.Si o sa dispara. Aplika si u de mai multe ori :X funda?

| ioanaioana a răspuns:

Cumpara o crema speciala pentru a fi folosita dupa epilat(intreaba la farmacie ca o sa-ti dea)

| princess a răspuns:

Pai daca de obicei te faceai cu aparatul si stiai ca iti ies bubite de ce l-ai mai folosit si in cazul asta laughing? de ele nu stiu cum poti sa scapi stiu doar ca asta este un semn ca nu e bine sa te faci cu aparatul ala ca ai pielea sensibila.incearca alta metoda.si pana una alta nu stiu incearca sa te speli cu un ceai de musetel sa iti calmeze putin pielea.

| xtina a răspuns:

Iti trece! Ti ai iesit bubite pentru ca ti le-a smuls din piele. Asa mi se intampla si mie, nu te da cu creme ca o sa te iriti sad
Bye.

| valThina a răspuns:

Eu imediat dupa ce ma epilez ma dau cu un spray cu aloe vera si apoi cu unt de corp.hidrateaza pielea si acele bubite de culoare rosie dispar dupa max 1 orahappy aloe vera e foarte buna in astfel de situatiihappy

| Candice a răspuns:

Ia o crema pentru iritari si incearca sa pui un dress la banchet, ceva aproape de culoarea pielii. Mai mascheaza bubitele alea. Oricum daca sunt mici nu se vad de la distanta.

| Iriinucca a răspuns:

Incearca cu o crema de galbenele!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cat timp iti trec? daca nu dispar da'te cu crema de corp si asa poate se mai amelioreaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebe sa cumperi un unguent special pentru asa ceva sau pur si simplu trebuie sa astepti cateva zilewinking si o sa iti treaca

| lauma3 a răspuns:

Buna.nu stiu daca va merge,si la tine, dar eu cand patesc asa, ma ung cu crema pentru bebelusi(bepanthene sau sudocrem). bafta!laughing