| mircea70 a întrebat:

Alcoolul intensifica sau scade performantele sexuale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna ziua, bineainteles ca scade performantele sexuale amortind terminatiile nervoase ale organelor genitale, scade concentrarea de hormoni din organism, scade dorinta si satisfactia sexuala, apar tulburari la erectie.

11 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

E demonstrat: Alcoolul imbunatateste performantele sexuale ale barbatilor. Un mit a fost destramat de cercetatorii australieni. Se pare ca alcoolul are un efect pozitiv asupra barbatilor si a performantei in pat a acestora. Un studiu realizat in Australia arata ca bauturile alcoolice imbunatatesc performantele barbatilor contrar credintei generale potrivit careia alcoolul poate provoca disfunctii erectile. Studiul a fost realizat cu ajutorul a 1.580 de barbati. Cercetatorii au descoperit ca cei care frecventeaza des barurile au cu 30% mai putine probleme erectile decat cei abstinenti.

| crisa a răspuns:

Depinde de cantitatea bauta. Daca a baut atat de mult incat ii sticlesc ochii, asteapta-te la dezamagiri in pat.winking

| bubu_7778 a răspuns:

Alcoolul scade performantele sexuale, adica pofta exista numai ca in cazul barbatilor apar tulburari in erectie.

| Darry a răspuns:

Vinul rosu... e bun pentru. femei, dar sa-l bea barbatii...

| Darry a răspuns:

Scuza-ma...mlm. dar nu sunt de acord cu tine.
De ex. sotul meu nu are probleme de genul acesta..., din contra...

| mihalitza a răspuns:

Creste dorinta, scade putinta...happy

| viorel2c a răspuns:

Bine ca toata lumea se refera la barbati, dar intrebarea nu sugereaza asa ceva.La femei sigur creste performantele sexuale, in cantitati moderate desigur. Un pahar de alcool destinde mult atmosfera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un pahar de vin ne face mai euforici, excesul intotdeauna face rau, evident ca ne face rau in cantitati mai mari, dauneaza erectiei iar cu timpul duce la disfunctii si frustrarea partenerului

| vasile911 a răspuns:

Nu stiu, dar eu am gasit un site cu produse pentru imbunatatirea performantelor sexuale http://maxatin.ro/

| scriptulul a răspuns:

100 te ridica, 200 te coboara

| emy_9515 a răspuns:

Buna eu stiu ca scade si duce la ipotenta