| stef1290 a întrebat:

Am 1,54 înălțime și sunt puțin cam grăsuț nu știu cum să slăbesc am inceput de burta... Nu vreau sa fiu un gras... De la 17 ani va rog ajutați mă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de facut sport, practica ceva, inscrie-te la sala sau la un sport si te va ajuta sa slabesti, dar si sa iti lucrezi un corp frumos si sanatos.

| Samariteanul a răspuns:

Apuca-te de baschet si de inot, dar mai ales fa sport pentru ca te va ajuta sa cresti in inaltime si cu asta vei mai si slabi si vei mai pune si ceva muschi pe tine.(niciodata nu-ti strica putini muschi)

| MihaelaAnghel84 a răspuns:

Buna!
In primul rand concentreaza-te pe greutatea dorita nu pe inceputul de burta (conteaza mult cum vorbim de noi).
Incepe o forma de miscare care iti place si pe care sa o practici de vreo 3 ori pe saptamana (poti face si acasa).
Mananca variat, atentie la combinatiile alimentelor (de ex nu carne cu cartofi), bea apa suficienta, nu sari micul dejun, inainte de masa consuma o salata de cruditati sau de varza murata, nu te ghiftui, ultima masa sa fie inainte de ora 19.00.
Alege 1-2 modificari din ce ti-am propus si aplica-le pana iti intra in reflex apoi poti adauga altele. Rezultatele se vor vedea in timp.
Mai multe informatii gasesti pe www.suplusisanatos.ro
Mult succes!

| stef1290 explică (pentru MihaelaAnghel84):

Am 50 de kilograme

| MihaelaAnghel84 a răspuns (pentru stef1290):

Greutatea nu ar fi mare. Ramane raspunsul meu anterior. Mult spor!