| alexxis0712 a întrebat:

Am 1,67 inaltime 54kg.(sunt slabcrying) si vreau sa ma inalt putin...Daca sar in sus de multe ori am sanse? nu-mi ziceti de sporturi volley handbal basket nu practic asa ceva. Only fotbal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Eu am crescut (cred) intr-o vara pentru ca am facut tractiuni si stateam atarnat cand nu mai puteam sa ma ridic. Daca o luam simplist, e ca si cum cineva ma tragea de picioare (gravitatia) si m-am lungit. Daca o luam stiintific, nu stiu daca e posibil.

| alexxis0712 explică (pentru valentingb):

Da dar ma dor mainile cand stau prins de bara.

| fuckyounniga a răspuns (pentru alexxis0712):

Antreneazăte în fiecare zi și o să te deprinzi și n-o să te doară mîinile. În prima zi, săptămînă totul este greu, antrenament și totul va fi ok.

| valentingb a răspuns:

Pai si eu ce sa-ti fac? laughing stai mai putin, un minut, apoi cobori, iti mai antrenezi muschii piciorelor pentru fotbal, apoi iar urci, ai sa te intaresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu ai sanse cu saritul in sus1Trebuie sa-ti uzi picioarele in fiecare dimineata cu apa, apoi dupa cateva luni vei creste! Acum lasand gluma la o parte uite ceva ce te ajuta...:
Intra pe: http://www.csid.ro/calory-calculator/
Aici pui varsta si kg, munca, inaltimea si vezi daca trebuie sa te ingrasi sau sa slabesti, apoi dupa ce ai dat pe calculeaza scrie undeva MENIU si acolo calculezi caloriile dintr-o zi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu eşti slab, eşti numai bine cu greutatea.
Păi numai sporturile de înălţime te-ar putea ajuta, înnotul e bun dacă îţi place.
Te pup!

| GoodLuck10 a răspuns:

Nu cred laughing