| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani.Am niste dureri de burta, ma doare capul de cateva zile.Ar trebui sa ma ingrijorez? Mama mi-a zis ca este din cauza cresterii, sa iau calciu.Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Nu cred ca poti sa iei calciu asa pur si simplu, cand nu stii ce ai. Ar trebui sa mergi la un control sau sa-ti faci niste analize. Daca iei calciu si nu e asta problema?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cred ca trebuie sa vina menstruatia.
Mergi la medic daca te ingrijoreaza.
Te pup!

| blue0or0pink a răspuns:

Buna, aceleasi simptome le-am avut si eu zilele astea. Poate de la vreme, poate o cadere de calciu sau fier sau poate ca e timpul sa iti vina menstruatia.

| anonim_4396 explică (pentru blue0or0pink):

Da...Si eu cred ca este de la vremea asta schimbatoare.

| cosminamereu a răspuns:

Si eu am avut probleme.M-a durut in gat am avut temperatura si ma durea burta, nu puteam sa mananc nimic, dar imi era foame totusi.