| fobie de mate a întrebat:

Am 13 ani, 1.65 si 53 de kg. e bine?straight face de la 60 de kg am slabit la 53 in trei luni, iar acum ma mentin la 53.totusi sunt grasa? de cand am slabit toata lumea spune ca arata prea slaba acum. ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Este bine sa citesti ultimele raspunsuri la o intrebare similara. Fa o cautare pe TPU. Nu esti prea grasa. Daca insisti cu dieta poti sa incepi sa ai probleme de ciclu, de alimentatie (anorexie) iar mai tarziu de infertilitate. Oricum e dreptul tau sa incerci pe pielea ta.

| Lora_6439 a răspuns:

Conform tabelului greutatii optime, ai o reutate normala. Si pot sa pun pariu ca arati bine :)
http://www.slabire-sanatate.ro/greutate_optima.php

| deea_1980 a răspuns:

Hmm...Sincer,cred ca ai arata mai bine daca ai ajunge pe la 49 kg.Adica,conteaza sa te simti tu bine, eu am aceeasi varsta si inaltime ca si tine si 45 kg. Dar acum esti in crestere, si nu e bine sa tii o dieta.

| Anduciu a răspuns:

Cred ca oamenii spun ca arati prea slaba pentru ca s-au obisnuit cu tine mai plinuta.Insa eu consider ca ai o greutate normala.

| Anduciu a răspuns:

Cred ca oamenii spun ca arati prea slaba pentru ca s-au obisnuit cu tine mai plinuta.Insa eu consider ca ai o greutate normala.

| BiaJ a răspuns:

Apuca-te de sporthappy crede-ma nu o sa-ti para rauhee hee

| Monica_2388 a răspuns:

La inaltimea ta ar trebui sa ai 55 de kg! Esti bine asa cum esti,lumea iti spune ca esti slaba pentru ca s-au invatat cu tine sa fii mai plinuta, nu te lua dupa ce zice lumea, sa te simti tu bine in pielea ta conteaza.