| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si cateodata ma inteapa inima cand respir adanc.oare pentru ca sunt in crestere? mi-e frica sa nu am ceva.iau calciu in fiecare dimineata si am inceput sa beau si mai multa apa. Uneori am luat si 2 pastile de calciu..ma afecteaza cu ceva? Raspundeti urgent! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti in crestere

| Latiffa a răspuns:

Ai luat calciu la indrumarea medicului? Calciu in excess nu este bun, poate afecta oasele, si pot iesii cioturi (oua) de calciu care au un aspect neplacut si sunt dureroase.
Inima nu doare. Bratul stang iti amorteste sau te doare in timpul intepaturii in dreptul inimii? De cele mai multe ori atunci cand avem dureri din cauza inimii se simt simptomele la bratul stang. Dar cred ca cel mai bine ar fi sa consulti un medic, si sa nu mai iei calciu. (decat la indrumarea medicului dupa niste analize)

| Latiffa a răspuns:

Daca ai racit, banuiesc ca te inteapa cand respiri mai adanc, sau oftezi. Nu ti-a trecut racelea. Inima ta nu are nimic.