Întrebare recomandată | Ciobanu_Razvan_1990 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa slabesc. Imi puteti recomanda ceva exerciti si alimentatia corespunzatoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MissKatherine a răspuns:

Pai practica si tu fotbal si mananca fructe.Iti recomand sa nu te infometezi.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 13 ani încă ești în creștere, este exclus dieta alimentare.
Mergi pe o alimentație diversificată și practică un sport.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| zurick a răspuns:

Eu am reusit prin infometare da nu-ti recomand daca nu rezisti...

| TheSmith a răspuns:

Sport, nu te da pe diete caci esti in
crestere

| TheSmith a răspuns (pentru TheSmith):

La varsta asta ar trebui sa iti traiesti copilaria si sa mananci sanatos, nu sa ai grija asta

| paulpetrolistu a răspuns:

Mananca mai putin si sa ai cele 3 mese

| 1cu2idei a răspuns:

Du-te la medicul de familie si il intreaba.

| VoceaPacientului a răspuns:

Uite un link catre cateva posibile greseli pe care le poti face in incercarea de a pierde kilogramele (in cazul in care dai search pe site dupa dieta sau exercitii fizice iti apar multe alte sugestii) http://www.voceapacientului.ro/....../index.php